Szansą na całkowite wyleczenie Oliwii jest seria skomplikowanych zabiegów operacyjnych w USA. Pomóżmy!
Dodane przez pomagamyDBVpl dnia 14-12-2011 19:25

 Oliwia urodziła się z bardzo rzadką wadą układu kostnego - PFFD. Szansą na całkowite wyleczenie wady jest seria skomplikowanych zabiegów operacyjnych w USA, na Florydzie. Kosztorys opiewa na ponad 200 tyś dolarów! Jej marzeniem jest stanąć kiedyś na obu nóżkach, biegać, tańczyć i jeździć na rowerku jak Jej rówieśnicy. Ty też możesz pomóc w realizacji tego marzenia...


Rozszerzona zawartość newsa


Oliwia Maria Pukas urodziła się z bardzo rzadką wadą układu kostnego - PFFD (proximal femoral focal deficiency) niedorozwojem kości udowej w prawej nóżce, brakami w strukturze anatomicznej kości udowej, nieprawidłową budową stawu biodrowego i brakiem połączenia między głową kości udowej a trzonem kości udowej, deformacją stref odpowiedzialnych za wzrost kości, co powoduje, że nóżka nie rozwija się prawidłowo i nie rośnie a różnica w długości obu nóżek zwiększa się systematycznie!

Szansą na całkowite wyleczenie wady jest seria skomplikowanych zabiegów operacyjnych w USA, wykonanych przez wybitnego lekarza, mającego duże doświadczenie w leczeniu dzieci z PFFD - Dr. Drora Paley z Advanced Limb Lengthening Institute na Florydzie.

Metoda ta polega na tym, że rozcina się kość i wstawia specjalny stabilizator zewnętrzny, którym kilka razy na dobę rozciąga się kość o około 1 mm.

Plan leczenia zakłada:

Zabiegi te powinny być wykonane w ściśle określonym wieku aby wykorzystać naturalny wzrost dziecka. To jedyna nadzieja na wyleczenie i przywrócenie pełnej sprawności nóżce Oliwki. Kosztorys przygotowany przez Dr. Paley opiewa na ponad 200 tyś dolarów!

Jeśli nie podejmiemy długotrwałego i bolesnego leczenia to w wieku dorosłym różnica w długości obu nóżek może wynieść nawet 35 cm! Jako rodzice nie możemy nie skorzystać z szansy na normalne życie naszego dziecka. Dlatego prosimy o każde możliwe wsparcie.

Jej marzeniem jest stanąć kiedyś na obu nóżkach,
biegać, tańczyć i jeździć na rowerku jak Jej rówieśnicy.
Ty też możesz pomóc w realizacji tego marzenia...


Numer konta na który możesz kierować pomoc
oraz więcej informacji o Oliwce, znajdziesz pod tym linkiem