Czwartek, Sierpień 05, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Litoterapia - Leczenie kamieniami

LITOTERAPIA - leczenie i uzdrawianie kamieniami to nauka powszechnie stosowana już od ponad 3 tysięcy lat. W starożytności o wpływie kamieni na kondycję fizyczną i psychiczną byli przekonani Babilończycy, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie i Hindusi oraz Arabowie. Mędrcy i astrologowie polecali noszenie kamieni jako niezawodny sposób na zdrowie!

 KWARCYT (KRYSZTAŁ GÓRSKI), energia Ćandra, Indu

Kwarcyt czyli kryształ górski o barwie przeźroczystej jest zwany Mistrzem pośród uzdrawiających kamieni i już od najdawniejszej starożytności był używany dla uzdrawiania ciała i duszy pomagając w medytacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując. Kwarcyt działa jako od promiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery. Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków. Nagrzanym przez słońce górskim kryształem skutecznie leczy się choroby tarczycy, wole tarczycowe oraz oczu. Kilka razy dziennie przykłada się nagrzany słońcem kryształ do chorego miejsca, np. do wola. Kwarcyt leczy też skutecznie zawroty głowy i zaburzenia błędnika, nawet jak tylko jest noszony w postaci wisiorka. Typowy zabieg leczniczy to przykładanie codziennie rano i wieczorem kryształku na czoło pomiędzy brwiami. Przykładanie kryształów górskich usuwa też skutecznie napięcia i bóle okolicy barkowej i lędźwiowej. Silne oczyszczenie i uzdrowienie daje też zabieg przyłożenia siedmiu kwarcytów w miejscach odpowiadających siedmiu ćakramom. Przeciw mdłościom i biegunkom oraz przy braku energii życiowej Ajurweda poleca popijanie wody kwarcytowej czyli takiej w której przez przynajmniej 2 jama (6 godzin) moczył się kryształ. Podrażnione oczy, twarz, rany i skórę zmienioną chorobowo można przemywać także taką wodą kryształową, gdyż działa ona łagodząco. Przeciw wypryskom i trądzikowi należy wodę kryształową wystawić dodatkowo na słońce aby ją nakarmić promieniami słonecznymi i dopiero stosować do przemywań. Najlepsza woda lecznicza dla kryształu górskiego jest to woda źródlana oligoceńska. Kryształ górski także poprawia jakość i smak wody kranówki oraz zmiękcza ją jeśli go w niej na kilka godzin zanurzyć. Można kryształki wkładać do wanny na czas kąpieli, która wtedy staje się bardziej lecznicza. Kryształ przeźroczysty usuwa Ama, toksynę w postaci trującej energii oraz dodaje świeżej energii witalnej dla życia i długowieczności. Kwarcyt różowy ociepla serce, otwiera dla innych i usuwa skostniałość poglądów. Radzi się kryształki górskie po zabiegach energetycznego uzdrawiania dokładnie obmywać w strumieniu bieżącej wody, a także regenerować wystawiając na słońce lub trzymając w wodzie z solą. Kwarcyt pomaga w zabiegach magicznych, jako kamień typowo księżycowy oraz pozwala się całkowicie skupić na obranym celu działania. Używany jest także w indyjskiej akupunkturze punktów Marma czyli w Marmabheszadźji.


 BURSZTYN (JANTAR, AMBER), energia Tarejah

Bursztyn na wschodzie pochodzi z Birmy i Chin, a u nas z wybrzeży Bałtyku. Złoto morza jest koloru najczęściej miodowo-żółtego lub woskowożółtego, a czasem hiacyntowo-czerwonawą sugerując właściwości lecznicze podobne do miodu. Pocieranie bursztynu powoduje zjawisko ujemnej jonizacji bardzo korzystne dla zdrowia. Dzięki swym elektrycznym i magnetycznym właściwościom ma wielkie oddziaływanie lecznicze. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałków i uderzenia krwi do głowy oraz udar mózgu, a także chroni przed udarem. Wystarczy nosić sznur bursztynowy na szyi lub kadzić pokój proszkiem bursztynowym. Krwotoki wewnętrzne zatrzymuje pył bursztynowy pity z zimną źródlaną wodą jako nośnikiem Anupanam. Podobnie leczy się szybko wszelkie zranienia i złamania. Kadzidło z bursztynu odstrasza węże i wszelkie robactwo. Zwierzęta jak i ludzie okadzeni spalonym bursztynem szybko powracają do formy po większym wysiłku. Bursztyn nawet w postaci bransolety pozwala opanować i ukoić wzburzone nerwy. Chorobę wrzodową można wyleczyć pijąc wodę bursztynową lub nosząc tylko naszyjnik z bursztynu. Jeśli w czasie leczenia kolor poszarzeje lub zmatowieje, należy bursztyn przemyć zimną wodą i wystawić na słonce aż odzyska naturalny kolor pozbywając się chorobowej energii, którą z nas ściągnął. Bursztyn bardzo dobrze usuwa słabość i wyczerpanie, gdyż intensywnie doładowuje energią magnetyczną. Jantar sprzyja dzieciom obdarzając je siłą, zdrowiem, radością i żywotnością myśli. Noszony w dzieciństwie bursztyn chroni w latach późniejszych przed astmą, reumatyzmem, katarem, dolegliwościami żołądka i serca. Bursztyn transmituje energię Merkurego udzielając jasności myśli, czystości uczuć, zdolnością zachowywania pogody ducha i wyrozumiałości we wszelkich okolicznościach życia. Bursztyn jest symbolem optymizmu (leczy z pesymizmu) i wiecznie odradzającej się nowej fali życia.

 SZMARAGD (BERYL) , energia Śukra

Szmaragd jest Berylem, a do Beryli należy jeszcze Akwamaryn o barwie morsko-zielonkawej lub niebieskawej. Szmaragd cenili sobie Hindusi, Birmowie, Egipcjanie i Inkowie i jest często ozdobą ich bóstw. Szmaragd posiada rozliczne zalety lecznicze a także dodatnio wpływa na psychikę i rozwój duchowy człowieka. Zielonkawy lub zielonkawobłękitny szmaragd powinien być strażnikiem człowieka postępującego inicjacyjną duchową drogą rozwoju. Szmaragd jest kamieniem niosącym kosmiczną energię Śukra (Wenus) czyli energię miłości i piękna oraz harmonii. Szmaragd pomaga uwolnić się od słabości i ułomności natury ludzkiej. Szmaragd uniemożliwia życie leniwe, bezmyślne i nieświadome powodując do aktywności, świadomości i twórczości. Mistykom i wtajemniczonym szmaragd udziela wielu darów charyzmatycznych, gdyż jest to klejnot wybranych, który wzmacnia duchowo usuwając słabości duszy. Leki szmaragdowe usuwają brzydotę oraz niezdolność do miłości i wszelkie skonfliktowania. Szmaragd łagodzi wszelkie cierpienia i pomaga pozytywnie przejść przez życiowe próby. Zielonkawa barwa szmaragdu jest podstawową barwą planety Ziemi, a ściślej jej ducha przyrody. Starożytni dobrze znali pozytywne działanie szmaragdu na oczy, który wzmacnia wzrok, a bywa, że usuwa ślepotę. Samo przykładanie szmaragdu do oczu działa leczniczo na wzrok i oczy. Woda szmaragdowa napromieniowana energią słońca działa orzeźwiająco i daje wnikliwość myślenia, tak, że z łatwością rozwiążemy wszelkie sprawy trudne i niezrozumiałe. Talizman ze szmaragdu noszony na piersi strzeże przed malaria, febrą, ucisza gniew, łagodzi podniecenie, likwiduje stresy obdarzając wewnętrzną równowagą czyli harmonią. Szmaragd czyni człowieka miłym ludziom i Bogu. Szmaragd leczy skurcze, konwulsje, gorączkę, ucisza krwotoki i ropne zapalenia ran poprzez samo nawet przyłożenie do chorego miejsca czy rany. Wenusjański szmaragd Promienia Uzdrawiania przynosi szczęście narzeczonym i kochankom o ile dochowują sobie wierności. Szmaragd strzeże przed złym spojrzeniem i czarami, odpędza złe duchy i zsyła spokojny sen. Szmaragd zapewnia marynarzom bezpieczną żeglugę strzegąc przed burzami i sztormami, a także strzeże ogniska domowego przed burzą. Radzi się nosić szmaragd kobietom w ciąży dla bezpieczeństwa płodu i ochrony przed złą energią. Szmaragd leczy trzecie oko z jasnoniedowidzenia obdarzając człowieka skromnego i wstrzemięźliwego, opanowanego i życzliwego zdolnością widzenia.


 DIAMENT (BRYLANT), energia logosu Surja

Diament tworzący naturalne kryształy regularne, najczęściej ośmiościenne, noszony na piersi chroni przed uderzeniami pioruna i innymi katastrofami naturalnymi. Zwany jest przydomkiem Adamos, Niezwyciężony, gdyż pomagał wojownikom skutecznie pokonywać wrogów. Diament nie znosi fałszu, obłudy i zdrady i jest lekiem oczyszczającym takie stany wnętrza. Energia orasz proszek z diamentu (w małych ilościach) leczą wszelkie najgroźniejsze nawet i najbardziej beznadziejne choroby. Diament jest panaceum na wszelkie choroby, a także wątpliwości umysłu pozwalając rozwiązać wszelkie tajemnice przyrody. Woda w której moczył się diament leczy podagrę, febrę i żółtaczkę. Diament trzymany w ustach uśmierza gniew oraz uzdrawia z nałogu pijaństwa. Hipokrates zalecał diament jako cudowny środek leczniczy przeciwko wielu chorobom. Proszek brylantowy, naturalnie w małych ilościach na nośniku (Anupanam) świeżego krowiego mleka lub brązowego (trzcinowego) cukru podaje się przeciwko wszelkim chorobom infekcyjnym oraz gorączkowym. Hinduistyczny rytuał Namaskarama zaleca obsypywanie noworodka (w 8 dniu po urodzeniu) brylantowym pyłem, co zapewnia dobre zdrowie i siłę w ciągu życia. Diament obdarza zdolnością koncentracji, twórcom daje możność szczęśliwego zrealizowania natchnień i planów, przynosi radość i szczęście, a udzielając siły i odwagi pozwala pokonać wrogów i nieprzyjaciół. Daje również zwycięstwo w miłości pod warunkiem, że jest ona szczera, czysta, wolna od pierwiastków egoistycznych. Siła diamentu potrafi zdemaskować fałsz i zbrodnię.


 RUBIN (KSEMEN, KORUND) , energia planety Mangala

Najpiękniejsze okazy rubinów pochodzą z Kaszmiru, Indii i Śri Lanki. Rubiny są rzadkością, a ich cena jest wyższa niż cena brylantów, jeśli są prawdziwe, a nie sztucznie jak większość obecnie sprzedawanych na rynku. Rubin to dziecię Marsa (Mangali) będące wiecznie rozkwitającym nowym życiem. Rubinowa czerwień jest barwą rewolucjonistów gotowych do oddania życia w obronie głoszonych idei i nauk. Królewski blask rubinu oznacza siłę, powagę i majestat władzy. Gotowość do poświęcenia oraz żywa, bezinteresowna miłość to właśnie energia rubinu, który jest kamieniem Promienia Miłości. Rubin wzmaga siłę żywotną, zarówno siłę fizyczną jak i energię witalną dając przedłużenie życia do maksimum. Jeżeli na ciele zmarłego pozostawimy klejnot z rubinu, zwłoki przez dłuższy czas będą opierać się rozkładowi. Energia rubinu powstrzymuje procesy gnilne oraz rozkład w organizmie. Czerwona barwa rubinu działa uzdrawiająco na ludzi apatycznych, schorowanych, pozbawionych inicjatywy i pogrążonych w melancholii. Rubin łagodzi przebieg ospy, a przykładany do blizn częstokroć te blizny usuwa. Energia rubinu wspiera dążenie do czynów wielkich i sławy, przedsiębiorczości i pionierstwa, a także entuzjazm, odwagę i niezależność, wspaniałomyślność, poczucie mocy i potęgi. Rubin leczy więc z życiowego nieudacznictwa, małości, niewolnictwa i tchórzostwa, co faktycznie jest działaniem kosmicznej energii Mangali. Rubin stosuje się przy chorobach powstałych z zimna i chłodu, a nie należy go stosować przy chorobach powstałych z gorąca i ciepła. Rubin zmusza myśli do aktywności i nie pozwala na myślowy ani twórczy zastój. Ludzie apatyczni, zniechęceni (także do duchowej drogi i rozwoju), zgorzkniali życiowo i pełni smutku powinni się poddawać dobroczynnemu działaniu promieni rubinowych. Nie zaleca się rubinu w stanach krwotocznych, przy obrażeniach wewnętrznych, podczas chorób płuc ani osobom impulsywnym i gwałtownym. Amulet z rubinu strzeże od zarazy i morowego powietrza, a także od uderzenia pioruna, złych snów i koszmarów. Rubin sprowadza spokój i ukojenie, radość życia, chęć czynu i pomaga zagoić się głębokim ranom psychicznym. Rubin bardzo dobrze leczy serce zarówno z dolegliwości psychiczno sercowych jak i z dolegliwości typowo fizycznych. Wielu magów swoją psychiczną siłę czerpie z rubinowego amuletu takiego jak przykładowo pierścień. Rubin nie pozwala wycofać się z podjętych działań i zamierzeń, zagrzewa do walki i zwycięstwa oraz do czynów bohaterskich. Energia rubinu sprzyja utrzymaniu młodości oraz miłości, napełnia optymizmem i ciepłem wewnętrznym.


 LAZURYT (WIDURA, LAPIS LAZULI) , energia planety Guru

Kolor błękitny czy raczej indygo Lapisu Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest DOBROĆ, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Uważany jest za kamień magiczny i cudowny, przedmiot kontemplacji magów i cudotwórców. Leczy szczególnie gorączkę, epilepsję, bóle głowy i bezsenność, dolegliwości oczu oraz urazy psychiczne (szoki). Kamieniem tym posługują się magowie w swoich działaniach magicznych, gdyż chroni przed złem, urokiem, złym wpływem i atakiem energetycznym. Lapis jako Kamień Nieba i Kamień Bogów jest symbolem duchowej miłości (Prema, Agape) oraz szlachetnej kobiecości. Lazuryt jako amulet wkłada się zmarłym do grobu aby pomóc im przejść do Krainy Zmarłych (Pitrloka). Jest to kamień magiczny i lekarski. Wodą lazurytową w której kamień moczył się przynajmniej 6 godzin, a najlepiej całą noc przemywa się chore oczy dla ich uleczenia i poprawy wzroku. Lazuryt usuwa też brodawki, kurzajki, kłykcie i inne narośla skórne. Pociera się 3 razy dziennie chore miejsce, a narośl zaczyna znikać na zawsze. Zabieg wykonuje się w czasie ubywającego księżyca. Lazurytu używa się do wyleczenia z malarii, zaburzeń krążenia, przy chorobach krwi, gorączce, nerwobólach, schorzeniach oczu, melancholii, spazmach oraz do stymulowania jasności umysłu. Lazuryt w połączeniu ze srebrem przynosi ulgę w chorobach skóry, epilepsji i reumatyzmie, nawet jak to jest tylko kamień oprawiony w srebro. Lazuryt osobom nerwowym i porywczym przynosi pogodę ducha, a lękliwym odwagę. Lazuryt bywa stosowany przeciw zapaleniom gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych oraz przeciwko rakowi krtani. Reguluje pracę tarczycy przynosząc spokój, łagodząc niepokoje i napięcia. Wzmacnia system limfatyczny (odpornościowy), przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn czyli z Amasu. Lazuryt dobrze energizuje i wzmacnia wszystkie kanały energii czyli Nadis (Meridiany). Eliksir sporządzony z Lazurytu leczy śledzionę, płuca, gardło, limfę, grasicę, oraz choroby skóry, gdy dodany jest do kąpieli. Lazuryt połączony ze złotem hamuje stwardnienie rozsiane. Lazuryt ogrzany słońcem przyłożony n a miejsca ukąszeń czy opuchlizny natychmiast przynosi ulgę, zmniejsza obrzęk i powoduje szybsze gojenie się. Podobnie pomaga przy nerwobólach, kolkach wątrobowych i innych bólach będąc generalnie uniwersalnym lekiem usuwającym wszelki ból i cierpienie. Lazuryt normalizuje, równoważy ciśnienie krwi oraz przeciwdziała wylewom. Lazuryt noszony na tarczycy wzmacnia włosy, hamuje procesy łysienia i leczy strukturę układu kostnego. Jest też dobrym lekarstwem przeciwko zaburzeniom autystycznym pomagając poruszać się w świecie. Rozwija intuicję, wznosi na wyższe poziomy świadomości i zwiększa duchową ekspresję osobowości stając się przez to swoistym duchowym lekiem. Lazuryt daje i rozwija poczucie bezpieczeństwa, rozwija wewnętrzną dyscyplinę, jasność umysłu i pozwala czerpać wiedzę wewnętrzną oraz ułatwia kontakt z Guru otwierając człowieka bardziej na ludzi i świat. Wzmaga wiarę i ufność oraz samozaufanie. Leczy wszelki ból, zaburzenia i niepokoje serca, szczególnie jak położyć kamień na ośrodku sercowym. Wzbudza przyjaźń, harmonię i zrozumienie pomiędzy ludźmi.


 AMETYST (ĆAĆUNADA), energia planety Śani Ametyst jest kwarcytem, najpiękniejsze ametysty pochodzą z Indii, Śri Lanki i Australii i posiadają własność ujarzmiania i pokonywania pijaństwa. Greckie amethystos znaczy środek uśmierzający opilstwo, kamień fioletowy lub purpurowy chroniący przed nałogiem pijaństwa. Zdejmuje on wszelką złą moc z napojów i pokarmów w których byłby zanurzony. Fiolet jako barwa to tęsknota, niepokój twórczy, szukanie samotności, wieczne dążenie do czegoś wielkiego, świętego i nieuchwytnego. Ametyst daje przekroczenie progu namiętności i wejście w krainę doskonałych idei, głębokich i mistycznych przeżyć. Odłącza na zawsze od ziemskiej doliny łez i cierpienia pozwalając przezwyciężyć doczesność, złudzenia i iluzje, egoizm, pychę i skłonności do krwawych odwetów. Fiolet jest symbolem i energią pokuty czyli zadośćuczynienia, skruchy i kontemplacji (refleksyjności). Piękno ametystu skrywa w sobie majestat powagi i czar świętości. Jego działanie jest pełne ukojenia i błogosławieństwa. Ametyst oprawiony w złoto wzmaga ducha posłannictwa. Ametyst jest na pierwszym miejscu magicznego talizmanu napierśnika arcykapłana Izraela. Persowie zwą ametyst terminem Achlamach co znaczy tego, który daje miłe sny. W sanskrycie kamień ten zwany jest Ćaćunada, przynoszący szczęście lub dobroczynną wibrację. Noszony na szyi w całości, gdyż przekuty ma bardzo osłabione działanie, chroni od nieszczęść, chorób zakaźnych, wzmacnia nerwy i siłę nerwową, wzmacnia zdrowie. Ametyst jest symbolem czystości duchowej i fizycznej. Wytwarza on specjalne wibracje, które unicestwiają wszelkie złe myśli. Robactwo ucieka przed działaniem ametystu i można ametystowym proszkiem oczyścić dom z robactwa. Ametyst darowany w pierścieniu wzmacnia związek przyjaźni. Jako lek, ametyst leczy wszelkie zwyrodnienia skóry. Należy ametyst zwilżyć językiem i potrzeć chore miejsce lub włożyć ametyst do gotującej się wody, a po ostudzeniu mamy znakomity środek leczniczo kosmetyczny. W czasie rozmaitych groźnych epidemii ametyst ratuje przed zachorowaniem. Ludzie łatwo ulegający atakom gniewu lub napadom melancholii powinni nosić ametyst, a ich myśli będą pogodne, a nerwy opanowane. Matki spodziewające się dzieci, powinny nosić na biodrach perełki ametystowe, a ich dzieci będą piękne, mądre i zdrowe. Kobiety bezpłodne także powinny nosić takie ametysty aby mieć potomstwo. Ametyst strzeże przed złodziejami i uchroni domostwa przed uszkodzeniem w wyniku burz i wichrów. Ametyst jest symbolem władzy hierofantycznej opartej na błogosławieństwach i inicjacjach oraz symbolem duchowego dostojeństwa. Mistyka, okultyzm, życie wewnętrzne, pokuta i oczyszczenie, samo zapomnienie wszystko to są cechy i właściwości pobudzane przez ametyst. Energia ametystu pomaga też duszy w chwili śmierci przejść do krainy umarłych. Fiolet ametystu to gotowość do altruizmu i braterskiej miłości. To, co ziemię zamienia w piekło, a ludziom przynosi cierpień, to nienawiść i egoizm, a ametyst to rozpuszcza i usuwa. Ametyst to także kolor Świętego Płomienia Agni.


 SZAFIR (KORUND), energia planety Urnah
Najbardziej cenione są szafiry o odcieniu niebieskawego bławatka pochodzące z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jest to najbardziej tajemny spośród wszystkich klejnotów, czczony jest jako nieodgadniona pieczęć mądrości. Szafir zamyka w sobie wszystkie cnoty i ukryte moce będąc skarbnicą dobrodziejstw zdolną leczyć i uszczęśliwiać ludzi. Szafir zwany jest panem i władcą klejnotów, bo w swych cudownych zaletach przerasta wszystkie inne. Szafir jest magnum magisterium, kamieniem mądrości skrywającym w sobie tajemnice Prawdy. Okultyści zwą szafir Kryształową Pieczęcią Niebios. Szafir oglądany w blasku słońca daje asteryzm czyli zjawisko sześciopromiennego blasku światła i działa podobnie jak kształt sześcioramiennej gwiazdy lub sześciokąta. Szafir jest kamieniem mędrców i wtajemniczonych, symbolem duchowej ścieżki wtajemniczenia czyli ścieżki inicjacji. Szafir pomaga zdobywać bogactwo i osiągać szczęście dlatego jest pomocą na drodze prosperity. Szafir jest kamieniem Jowisza (Guru) i dlatego jest talizmanem władców teokratycznych czyli duchowych przywódców, mistrzów i proroków. Szafir położony noworodkowi na czole, ochroni go w ciągu całego życia od wszelkiego bólu głowy. Szafir jest skutecznym lekiem przeciwko chorobie oczu zwanej dziś chorobą Basedowa. Podaje się jako lek maleńkie kuleczki szafiru. Szafir jest skutecznym antidotum przeciwko wszelkiej truciźnie i zatruciu. Podaje się szafir także jako odtrutkę przeciwko ukąszeniom jadowitego węża, a same węże jadowite jeśli w ich pobliżu położyć szafir zwykle zdychają. Szafir noszony na piersi przez ludzi zdrowych pozwala im zachować siły i czerstwość na bardzo długie lata. Uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu chroni przed czarami (urokami, demonami), które mogłyby stać się niebezpieczne dla zdrowia i szczęścia tego, przeciwko któremu są zwrócone. Szafir jest uniwersalnym lekiem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka. Szafir pomaga rozbudować siły ducha i zwrócić człowieka w duchowym kierunku. Daje on czystość myśli, polot, zdolność cudownej intuicji, bezinteresowność, głębię w rozważaniu zagadnień, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców, a także zakochanych. Szafir chroni przed nieszczęściem (blokuje wyładowania złej karmy), zdradą, zasadzką i skrytobójstwem. Szafir przykładany na chore miejsce często szarzeje i wtedy należy go wystawić na działanie promieni słonecznych aż odzyska swój blask. Z pomocą szafiru wstępuje w nas siła, zrozumienie i ufność (wiara) i moc słowa, szczególnie jak nosimy szafir na sercu.
Źródło: eioba.pl


Wróć Dalej

Jednym kliknięciem podzielisz się tym linkiem ze znajomymi... Tak też pomagasz!


Dodaj: | | | | | | |

Tłumacz strony
Nawigacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Na Forum
Najnowsze Tematy
U Natalii S. - Komen...
u Natalii B. - Komen...
u Macieja K. - Komen...
Komentarze z mojego ...
u Kasi - Komentarze ...
Najciekawsze Tematy
u Olgi Fijałkowsk... [704]
u Nikoli - Koment... [483]
ODDAM za darmo [344]
U Mariki - Koment... [283]
u Karolka - Komen... [276]
FB - Polub Nas :)
Zeskanuj QR Code
Proszę kliknij, powiększ oraz zeskanuj kod graficzny QR Code (info o stronie) telefonem lub tabletem
E-food
Sprawdź co jesz! Pobierz podręczny skaner produktów pozwalający na weryfikację składu i szkodliwości składników zawartych w żywności

KOPIOWANIE TREŚCI strony, bez podawania źródła oraz PRZERABIANIE PLAKATÓW z naszym logiem - jest ZABRONIONE

Administrator | Moderacja | Współpraca

Czy ta witryna jest bezpieczna? Sprawdź na stronie Norton Safe Web
© Autor Założyciel pomagamy.dbv.pl Katarzyna Fiedziuszko-Lenke
słowa kluczowe: pomagamydbvpl, wolontariat, strona informacyjna, apel o pomoc, ludzka tragedia, pomoc potrzebującym, pomoc dla niepełnosprawnych, pomoc dzieciom, pomoc dla chorych,
pomoc dla dzieci, OP, OPP, Fiedziuszko Katarzyna, organizacje non-profit, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, fundacje w Polsce, stowarzyszenia w Polsce, pomoc dla dorosłych, pomoc charytatywna,
akcje charytatywne, ludzie z sercem, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, walka o zdrowie, medycyna naturalna, metody leczenia, pomocna dłoń, sponsoring, realna pomoc, wirtualna pomoc,
Fiedziuszko Lenke Katarzyna, wsparcie, darowizna, nadzieja, SOS, ostrzeżenia, blisko ludzi, serwis charytatywny, chce pomagać, organizacje dla dzieci, organizacje dla dorosłych, sponsoring, kalendarz, dla dzieci,
pomoc dla potrzebujących, problemy, Lenke Katarzyna, organizacje charytatywne, pomoc chorym dzieciom, ochrona życia, ochrona zdrowia, chore dzieci, pomóż chorym, niepełnosprawne dzieci, pomagamy dbv pl

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Ported for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

7190820 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl